VZP a ČPZP nebudou v našem segmentu uplatňovat regulační srážky za rok 2021

Dne 20.12.2021 se nám podařilo získat  informaci od vedení VZP o tom, že tato ZP  nebude v našem segmentu uplatňovat regulační srážky za předpis léků, zdravotnických prostředků a indukované péče za rok 2021, o čemž jsme s ní vyjednávali již od začátku listopadu 2021

 

Dne 18.1.2022 jsme podobně příjemné vyjádření dostali od vedení ČPZP.

 

Kopie příslušných dopisů od vedení obou ZP zveřejňujeme níže.

 

Dopis vedení VZP z 20.12.2021:

Vážený pane předsedo,

z pověření ředitele VZP ČR Ing. Kabátka  si Vám dovolujeme zaslat informaci o přístupu VZP ČR k regulačním mechanismům pro rok 2021 na léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a vyžádanou péči.

Vzhledem k tomu, že byly naplněny parametry neuplatnění regulačních mechanismů, to znamená nebyl překročen zdravotně pojistný plán pojišťovny v regulovaných složkách úhrady, si vám dovolujeme oznámit, že v segmentu ambulantních specialistů nebude Všeobecná zdravotní pojišťovna za rok 2021 uplatňovat regulační mechanismy na léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a vyžádanou péči vycházející z vyhlášky č. 428/2020 Sb., o stanovení hodnot bodu, výše úhrad hrazených služeb a regulačních omezení pro rok 2021 a vyhlášky č. 242/2021 Sb., o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2021.

Děkujeme Vám a všem Vašim kolegům za spolupráci, přejeme klidný konec roku a těšíme se na další spolupráci a její rozvoj.

S pozdravem

Ing. Jiří Mrázek, MBA

Ředitel odboru úhrad zdravotní péče

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČR

www.vzp.cz | Sledujte nás nově na facebook.com/vzpcr

 

Dopis vedení ČPZP z 18.1.2022:

Vážený pane doktore

Již v prosinci jsem se chystala sdělit všem AS že ČPZP nebude regulovat ve vašem segmentu na preskribci ve vyúčtování za rok 2021, hluboce se omlouvám, vypadlo mi to přitom jsem to natěšeně chtěla sdělit na závěr roku 2021.

Tak Vás snad všechny potěším za začátku roku 2022 a znovu se omlouvám, budu ráda pokud tuto informaci rozešlete dále v rámci segmentu

Zdravím

MUDr. Renata Knorová, MBA, zdravotní ředitelka

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna