Rada SAS tímto upozorňuje v souvislosti s úhradami od OZP (poj. 207) všechny ambulantní specialisty, že se blíží konec března.

Jak jsme již avizovali na našem webu i v bulletinu je třeba si u OZP do 31.3.2015 vybrat, zda pro letošek zvolíte podmínky, které Vám nabídla ona v úhradovém dodatku nebo zda upřednostníte úhradu dle přílohy č. 3 úhradové vyhlášky MZ.

O jiné dohodě, která je v OZP nabízeném dodatku, jsme s ní jednali my. Nepovažujeme ji za ideální, OZP však nebyla přístupná  dalším úpravám. I tak jsme si jisti, že je pro valnou většinu AS lepší než sama vyhláška MZ.

Rozhodnutí je ale, samozřejmě, na Vás.

Pokud považujete za pro Vás lepší dodatek, je třeba jej podepsat a doručit OZP nejpozději do 31.3.2015. Pokud volíte vyhlášku MZ, pak není třeba dělat nic, OZP Vás do tohoto režimu sama automaticky přeřadí po 1.4.2015.

V případě, že preferujete dodatek a jen Vám nesouhlasí referenční hodnoty, předpokládáme, že již o nich s OZP  písemně komunikujete, tj. není třeba se obávat, že by Vás "automaticky" zařadila do skupiny s nezájmem o jejich nabídku.

Pamatujeme si, že 4.2.2015 ve svém plošně rozesílaném mailu sliboval MUDr. Kubek, že osloví sám OZP a vyjedná podmínky lepší než je dodatek OZP  i vyhláška MZ. Podle našich informací však vedení ČLK na tomto slibu nijak nezapracovalo a  OZP s žádným návrhem vůbec nekontaktovalo.

Zůstává tedy volba z výše specifikovaných dvou možností.

K dnešnímu dni máme navíc ale zkušenost, že není možné všem slibům hned  uvěřit.

Za Radu SAS MUDr. Zorjan Jojko, předseda.