Informace nejen pro internisty a alergology

Vážené kolegyně,

Vážení kolegové,

 

na základě upozornění několika z Vás máme naléhavé podezření, že VZP měla ve svých vyúčtováních naší péče za rok 2016 přinejmenším v několika případech chyby.

Doporučujeme Vám tedy s pomocí článku „Co dělat…“ na našem webu jejich výpočet překontrolovat a pokud Vám Vaše výsledky nebudou souhlasit s doručenými od VZP, vyúčtování rozhodně reklamovat.

Pokud by přes Vaše odvolání  problém trval, napište nám.

 

Internistům připomínáme slib VZP přednesený na našem sjezdu v říjnu 2016, podle něhož by  referenční data na rok 2016  u  těch z nich,  kteří od VZP v roce 2014 dostali dorovnání dle dohody mezi VZP a ČLK  (tehdy do 98% úhrad roku 2012 při obratu menším než 3 mil. Kč ročně), měla být právě o  toto   dorovnání navýšena.

Pokud by to nezahrnovala, reklamujte celé vyúčtování. V případě neúspěchu, obraťte se na nás.

 

Pro alergology máme radu, která se týká již roku 2017:

Pokud se na Vás obrátí pacient s žádostí o nový předpis přípravku Epipen spol. Meda Pharma s.r.o. na základě upozornění SÚKLu o závadnosti  šarže tohoto léku, jste povinni mu jej předepsat znovu.

Zároveň si ale, prosíme, bokem toto poznamenejte.

Bude-li Vám za rok 2017 hrozit uplatnění regulační srážky za předpis léků a zdravotnických prostředků, je třeba ve Vaší obhajobě argumentovat i touto povinností, z níž plynuly náklady navíc..

 

Za Radu SAS MUDr. Zorjan Jojko, předseda.