Novinky

06.01.2015

Kodex Asociace inovativního farmaceutického průmyslu

platí od začátku roku 2015. Farmaceutickým společnostem sdruženým v této asociaci dává za povinnost zveřejnit všechny platby lékařům a zdravotnickým pracovníkům. Proti tomuto faktu nic nemáme, naše aktuální zkušenost hned ze začátku roku je ale, bohužel, taková, že si to některé společnosti vysvětlily tak, že po lékařích žádají právo zveřejnit neúměrně hodně jejich osobních údajů,  zároveň se jim ale nijak nezavazují, že ve zveřejněném dokumentu bude jasně a trvale vidět, za co příslušný lékař dané peníze získal. Doporučujeme tedy velmi pečlivě číst nabídky těchto prohlášení a zároveň Vám v příloze dáváme k dispozici vzor, který Vám doporučujeme užít jako protinabídku, pokud by se Vám text od farmaceutické společnosti nelíbil. Za Radu SAS MUDr. Zorjan Jojko. VÍCE >
12.12.2014

Vzorový text úhradového dodatku VoZP pro rok 2015

V příloze Vám dáváme k možnému srovnání vzorový text úhradového dodatku, který se nám podařilo vyjednat s vedením VoZP. Je hned  v několika bodech lepší, než je úhradová vyhláška MZ, proto doporučujeme, jakmile jej dostanete poštou od VoZP, jej podepsat a obratem  poslat zpět. Rada SAS.

 

VÍCE >
03.12.2014

Bonifikace po vyplnění přílohy č. 2 na portálu VoZP

Od několika z Vás jsme dostali informaci o velmi obtížné  práci s programem, kterým se překlápí u VoZP  příloha č. 2 do elektronické podoby na Portálu ZP. Jen bychom Vám rádi dali na vědomí, že ustanovení o tomto způsobu bonifikace (1 haléř navíc v hodnotě bodu při překlopení) bylo jednostranným rozhodnutím ze strany VoZP, které ale vedení SASu vidí kladně, neboť vypňoval-li by někdo jiný toto za nás, jistě by VoZP zaplatila jemu a ne nám.

V posledních dnech jsme tedy vyjednali posun termínu, do něhož má být přiloha č. 2 překlopena, na 31.12.2014. Získali jsme také dva typy návodů, jak postupovat, které Vám (mimo ten, který máte níže pod datem 23.9.2014) dáváme zde v příloze k dispozici. Věříme, že Vám v této práci pomohou.

Zároveň víme, že Svaz ZP již začal jednat s příslušnou  společností, která je autorem programu, o jeho úpravě - výrazném zjednodušení. Toto bude ale k dispozici asi až během roku 2015.

VÍCE >
14.11.2014

Stanovisko Rady SAS k návrhu úhradové vyhlášky

v podobě, v jaké byla rozeslána k připomínkám 10.11.2014.  VÍCE >
06.11.2014

Dopis Koalice soukromých lékařů všem poslancům Parlamentu ČR

V souvislosti s tím, že má zítra Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hlasovat o pozměňovacím návrhu Ing. Hovorky, podle něhož by všechny dohody jiné než dle úhradové vyhlášky musely být zveřejněny a platily by až po zveřejnění, obrátila se KSL na všechny poslance s dopisem... VÍCE >
02.11.2014

Vzorová smlouva s VZP dohodnutá pro období od roku 2016

V příloze Vám dáváme k dispozici text vzorové smlouvy domluvený s vedením  VZP pro období po roce 2015 k možnosti srovnat si jej s návrhem, který dostanete Vy sami.

16.4.2015 jsme doslati avízo z některých regionů, že jsou u nich distribuované jiné podoby textů, než byly s kýmkoli domluvené (přidán byl odstavec 3 k článku X). Pokud tedy zjistíte tento nebo jiný rozdíl u sebe, smlouvu nepodepisujte a žádejte text dle dohody s námi. 

Dne 20.4.2015 jsme dostali od vedení VZP písemný příslib, že Vám bude vyhověno.

 

VÍCE >
02.11.2014

Vzorová smlouva s ČPZP dohodnutá pro období od roku 2016 (text aktualizovaný 15.9.2015)

V příloze Vám dáváme k dispozici text vzorových smluv domluvených s vedením  ČPZP pro období po roce 2015 k možnosti srovnat si jej s návrhem, který dostanete Vy sami.

 

VÍCE >

celkem 473 záznamů na 32 stránkách.